Pranie Dywanu – Co Jaki Czas Należy Wykonywać?

perfekt_dywan-pranie_dywanów14

Pranie dywanu ma bardzo duże znaczenie w odniesieniu do naszego mieszkania. Dywan jest wizytówką naszego pomieszczenia. To on jako pierwszy wpada w oko przy wejściu do np. pokoju. Dlatego musimy o niego należycie dbać. Czysty dywan oddaje wrażenie czystego pomieszczenia. Musimy pamiętać, że samo odkurzanie nie wystarcza, owszem pozbędziemy się z niego piasku natomiast to tylko kropla w morzu zabrudzeń, które znajdują się na naszym dywanie. Przyjęto zasadę, że dywan powinien być czyszczony raz do roku – przedłuży to jego żywotność a zarazem doda świeżości naszemu pomieszczeniu. Taką czynność powinniśmy oddać w ręce profesjonalnej firmy ponieważ robiąc to samodzielnie możemy nie otrzymać pożądanego efektu bądź co gorsza uszkodzić dywan.

Czy pranie dywanu ma wpływ na jego żywotność?

Oczywiście, że tak jednak musimy regularnie wykonywać parę czynności. Przede wszystkim tak jak wspomnieliśmy wyżej – regularnie je czyścić. Jest to udowodnione, iż pranie dywanów wzmacnia ich wytrzymałość. Dodatkowo istnieje parę sprawdzonych sposobów aby przedłużyć jego żywotność. Jednym z nich jest obracanie dywanu o 180 stopni. W tej czynności chodzi najbardziej o słońce – jak wiadomo dywan zawsze będzie narażony na promienie słoneczne na jednej części mocniej na drugiej mniej – dlatego właśnie go obracamy. Długotrwałe działanie promieni słonecznych na dywan powoduje,  blaknięcie kolorów. Jego obracanie zapobiegnie dalszemu traceniu świetności kolorów, a na tym zależy nam najbardziej. Kolejnym sposobem jest odkurzanie jak i czyszczenie dywanu wzdłuż włosia. Jeśli robimy to w odwrotnym kierunku włosie dywanu traci swoje dawne właściwości i może zacząć wypadać. Warto również przeprowadzać impregnację dywanów czyli je zabezpieczać przed wszelkiego rodzaju brudami. Każda firma czyszcząca dywany oferuje takie usługi, z których warto skorzystać.

Zajmiemy się twoim dywanem!

Jesteśmy świadomi tego, że nie każdy ma warunki w domu na wyczyszczenie swojego dywanu dlatego przynieś swój dywan lub zadzwoń do nas a my go odbierzemy. Przeprowadzimy profesjonalne czyszczenie twojego dywanu. Skorzystaj z usług firmy, która posiada lata doświadczenia w tym co robi.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.