Czyszczenie Dywanów Wełnianych

Welniany dywan

Czyszczenie Dywanów Wełnianych – wstęp

Cechy wełnianych dywanów

Czyszczenie dywanów wełnianych. Dywan wykonany z wełny – surowca naturalnego – ma inną „specyfikację” i pranie dywanów wełnianych wygląda również nieco inaczej niż w przypadku, np. dywanów shaggy (opisywanych w poprzednim wpisie). Inaczej również się zachowują i pachną, ale po kolei.

Wzory i wymiary

Stosowane są różnorodne wzory: od prostych po bardziej fikuśnie, bogate w zawijasy. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że wełniany kobierzec może inaczej wyglądać na zdjęciu czy gazetce promocyjnej a inaczej w sklepie. Zalecamy więc aby oglądać je na żywo. Wtedy można mieć pewność, że kupujemy ten, a nie inny dywan i to z tym konkretnym wzorkiem. Podobnie jest z wymiarami. Jednakże jest to tak mało istotne, że aż nieodczuwalne, ale jest. Otóż poprzez proces technologiczny rzeczywisty wymiar dywanu, względem wymiaru na etykiecie, różni się w granicach +/- 2%. Można to potraktować jako ciekawostkę. Nikt raczej nie będzie się kłócić w sklepie o te kilka milimetrów.

Zapach i ewentualna alergiakolorowy dywan

Nawet częste pranie dywanów wełnianych nie eliminuje z nich przyjemnego zapachu. Dlaczego przyjemnego? Raz: to w sumie kwestia gustu. Dwa: Jest to zapach wełny z nutą lanoliny, charakterystyczny tylko dla tych konkretnych dywanów. Ponadto naturalność wspomoże tutaj nasze czyszczenie dywanów wełnianych, ponieważ wyroby z wełny, same z siebie nie stwarzają dobrych warunków do rozwoju roztoczy. Nie mają dużej, wręcz nadmiernej ilości wilgoci. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że wełniany dywan pomaga nam – alergikom – walczyć skuteczniej ze wspomnianymi roztoczami.

Odcienie oraz pylenie

W pierwszych miesiącach użytkowania odczujemy tzw. pilling (nie ma to nic wspólnego z dbaniem o urodę). Chodzi o pylenie i jest to rzecz naturalna, która wynika z właściwości wełny. Im skuteczniejsze i częstsze czyszczenie dywanów wełnianych i odkurzanie, tym szybciej ustąpi pylenie. Należy jednak pamiętać, że pranie dywanów nie powinno mieć miejsce nazbyt często.

Dywan wełniany już mam jakoś cztery lata. Na początku trochę jakby pylił ale jestem zadowolona. Wystarczy czasem go wietrzyć i dokładnie okurzać ale też ostrożnie. Dodatkowo raz na pół roku zanoszę go do pralni dywanów. Jest on w świetnym stanie i skutecznie dodaje uroku mojemu przedpokojowi.”

Pani Alina, nasza Klienta

maszyna do czyszczenia dywanowJak czyścić?

Czyszczenie dywanów wełnianych nie powinno sprawiać większych problemów pod warunkiem stosowania się do kilku podstawowych zasad:

  • Nigdy nie pierzemy samodzielnie dywanu – aby uniknąć uszkodzenia i przemoczenia runa, lepiej jest oddać dywan w ręce profesjonalnej firmy, która wie, jak wygląda poprawne czyszczenie dywanów wełnianych. W sieci można spotkać porady typu „kolory odświeżysz sodą”, ale łatwo w ten sposób sfilcować włókna i przemoczyć potem nasz dywan.
  • Mokre plamy? Kiedy masz z nimi problem, chwyć szybko za papierowy ręcznik i przyłóż do plamy. Następnie zaschniętą plamę możesz skruszyć – delikatnie usunąć w sposób mechaniczny. Nie zalecamy tarcia plamy, ponieważ może to uszkodzić runo.
  • Jeśli Twój dywan jest nowy, tutaj czyszczenie dywanów wełnianych powinno być bardzo ostrożnie przeprowadzone. Zwracaj uwagę na wychodzące włókna. Dopiero po jakimś czasie włosie się ubije.

Czyszczenie dywanów wełnianych pozostaw profesjonalistom

Możemy Ci zaproponować profesjonalne oraz rzetelne czyszczenie dywanu. Mamy niezbędne kwalifikacje oraz sprzęt. Obsługujemy prawie całe województwo lubuskie oraz południową część zachodnio-pomorskiego. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Kontakt.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Czyszczenie Dywanów Wełnianych,Czyszczenie Dywanów Wełnianych – wstęp,Cechy wełnianych dywanów

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.