Domowe Sposoby na Plamy na Dywanie

perfekt_dywan-pranie_dywanów_domowe-sposoby-na-plamy2

Czyszczenie Dywanu  jest dla wielu osób bardzo uciążliwe, jeśli chodzi o plamy. W tym artykule przedstawimy parę domowych sposobów na poradzenie sobie z nimi w najprostszy z możliwych sposobów.

Kilka prostych zasad czyszczenia dywanów domowymi sposobami.

Plamy z dywanu usuwamy tak szybko, jak jest to możliwe, nie zostawiamy ich z myślą – jutro się to posprząta. 

  • Zaschnięte plamy są jeszcze cięższe do usunięcia.
  • Plam nie wycieramy np. szczotką, używamy do tego papierowego ręcznika i delikatnie osuszamy plamę tak, aby ręcznik wchłonął ciecz rozlaną na naszym dywanie, wiadomo, nie wchłonie wszystkiego, lecz część i wtedy plama będzie łatwiejsza do osuszenia.

Czyszczenie dywanu szczotką

Warto dbać o dywan, choć nie zawsze można go wyczyścić domowymi sposobami. Wtedy należy pomyśleć o specjalistycznej pomocy.

Sposób na wyjątkowo trudne do usunięcia plamy.

Zdarza się tak, że plamy często wydają się niemożliwe do usunięcia i czyszczenie dywanów wszelkimi sposobami nic nie daje. Do usunięcia najtrudniejszych plam polecamy użycie octu i krochmalu. Oba te składniki musimy mieszać, dopóki nie otrzymamy konsystencji pasty. Następnym krokiem będzie jej nałożenie na wcześniej osuszoną plamę, pastę pozostawiamy na plamie na około 2 dni, następnie zbieramy wszystko odkurzaczem. Plama powinna zniknąć.

Czyszczenie Dywanów za pomocą sody.

Metodę tą wykorzystujemy najczęściej przy plamach od wina lub tłuszczu. Osuszoną wcześniej plamę posypujemy sodą i zostawiamy na około godzinę, aby mogła wchłonąć zabrudzenia. Po godzinie używamy odkurzacza, aby odessać cały brud. Jeśli to nie pomoże, możemy powtórzyć operację. Jest to stara sprawdzona domowa metoda na usuwanie plam z dywanów lub kanap.

Usuwanie atramentu z dywanu

Czyszczenie dywanu. Do tego typu zabrudzenia używamy mąki i mleka. Wymienione składniki mieszamy w taki sposób, aby otrzymać pastę. Następnie nakładamy ją na uporczywą plamę. Otrzymany roztwór powinien wchłonąć cały atrament po paru godzinach. Nam pozostaje tylko odkurzyć nasz dywan.

Co zrobić, jeśli zawodzą domowe sposoby czyszczenia dywanu?

Jeśli przeszukałeś „całe Google” i nie znalazłeś sposobu na wyczyszczenie swojego dywanu to, warto udać się do profesjonalnej firmy, która przeprowadzi pranie dywanu specjalistycznymi maszynami, co może dać dużo lepszy efekt od czyszczenia domowymi sposobami.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Sposób na wyjątkowo trudne do usunięcia plamy.,Czyszczenie Dywanów za pomocą sody.,Usuwanie atramentu z dywanu,jeśli zawodzą domowe sposoby czyszczenia dywanu?,Domowe Sposoby Na Plamy na Dywanie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.