Pranie dywanów: Dywan Shaggy

perfekt_dywan-pranie_dywanów8

W tym artykule omówimy pranie dywanów shaggy, a także ich pielęgnację. Dowiesz się także kilka ciekawych rzeczy o ich pochodzeniu. Wytłumaczymy również, dlaczego warto oddać dywan do pralni, niż czyścić go domowymi sposobami. Gorąco zapraszamy do przeczytania wpisu.

Dywan Shaggy – krótkie wprowadzenie

Dlaczego są nazywane włochaczami?

Dywany włochate, inaczej właśnie włochacze, oficjalnie: dywan typu shaggy – w krótkim czasie stały się bardzo popularne. Z kolei swoją potoczną nazwę zawdzięczają wyglądowi oraz strukturze. Dywany te charakteryzują się długim runem, które osiąga nawet 10 cm. Bardzo często można je spotkać w pokoju dziecięcym. Dlaczego? Są one bardzo miękkie. W razie upadku dziecka, nic mu się nie stanie, ponieważ upadnie na kolorowy, miękki dywan.

Jaka jest historia dywanu shaggy?

Niektórzy historycy są zdania, że dywan typu shaggy pierwotnie pochodzi z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Są także zwolennicy teorii, iż włochacze narodziły się w starożytnej Grecji. Miały być produkowane z wełny koziej. Nie mniej jednak po dziś dzień pochodzenie tych włochatych dywanów nie jest sprecyzowane. Wyglądem zaś przypominają dywany Rya, które pochodzą ze Szwecji. Jednak są do nich jedynie podobne.

Typowy skład włochaczów

Mogą one być wykonane z wełny, bawełny, polipropylenu czy mikrofibry (poliester), a nawet jedwabiu. Dla przykładu na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro – przeważają dywany z wyżej wymienionego polipropylenu. Jednak czy skład może wpłynąć na pranie dywanu? Jak się pierze dywan shaggy? O tym nieco niżej.

Pranie dywanów shaggy oraz ich pielęgnacja

Pielęgnacja dywanów

Jeśli nasz dywan nie będzie odpowiednio pielęgnowany, straci swoją magię oraz piękny wygląd. Samo pranie to za mało. Wielu naszych Klientów przyznaje, że pierze dywany kilka razy w roku. O pielęgnacji nie ma mowy. I wtedy nawet googlowanie haseł pranie dywanów domowe porady nic nie daje. Wtedy właśnie przychodzą do nas, bo zwykłe domowe pranie nie pomaga… Jednak odpowiednia pielęgnacja może bardzo korzystnie wpłynąć na wygląd naszego dywanu. Nie chodzi tu o cotygodniowe szorowanie, ale chociażby dokładne odkurzanie dywanu.

Meritum artykułu: pranie dywanów shaggy

Tutaj powstaje pytanie, czy chcemy, aby pranie dywanów było porządne czy też dywan ma wyglądać na czysty? Jednak przestrzegamy, że na wyglądzie się skończy. Domowe sposoby na pranie dywanów nie są w stanie skutecznie go doprać. Jednakże na czyszczenie domowe idealnie nadaje się karcher, lecz sprawi on, że włochacz zyska świeży wygląd i będzie czysty na powierzchni. Po takim czyszczeniu nieświeży zapach wróci już po kilku dniach.

Gdy zależy nam na prawdziwym, dokładnym praniu dywanu shaggy, należy skorzystać z usług specjalistycznych. Nie piszemy tego „pod reklamę”. Tak po prostu jest. Tak samo można samodzielnie naprawić samochód, ale okazuje się, że albo mamy potrzebne narzędzia i umiejętności, albo naprawimy na krótki okres lub zepsujemy bardziej auto. Jeśli więc masz w domu brudny dywan – oddaj go do naszej pralni. Zajmą się nim fachowcy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pielęgnacja dywanów,Dywan Shaggy – krótkie wprowadzenie,Pranie dywanów: Dywan Shaggy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.