Jaki Dywan Wybrać Do Naszego Domu?

Niebieska Kanapa szary Dywan

 Wybór dywanu do naszego domu to twardy orzech do zgryzienia. Musimy wziąć bardzo dużo rzeczy pod uwagę przy jego wyborze. To, z jakiego materiału będzie wykonany, czy będzie tkany ręcznie, czy maszynowo, jego kolorystykę – najlepiej pasującą do pomieszczenia. Coraz więcej ludzi zastanawia się, czy czyszczenie dywanu, który mają zamiar kupić, nie sprawi im problemu, ponieważ jak wiadomo, trzeba to robić regularnie. Zdajemy sobie z tego sprawę, że na rynku jest pełno kolorów oraz wzorów dywanów i ciężko się na jakikolwiek zdecydować. W tym artykule podpowiemy jakie dywany najlepiej będą nadawać się do twojego pomieszczenia.

Wybór dywanu – czy musi być wielkim problemem?

Jeśli wybieramy dywan do salonu, to warto dobrać kolorystykę dywanu do koloru mebli – będzie to tworzyć bardzo ładny kontrast. Gdy nasz salon nie jest duży, to dobieramy do niego jasny dywan – powiększy on optycznie nasze pomieszczenie, wiele osób stosuje taką sztuczkę. Często dywan w salonie znajduje się pod stołem. Tutaj przyjęta jest zasada, iż dywan musi być w kształcie stołu (warto by był on odrobinę większy, aby krzesełka również się na nim znajdowały). Musimy pamiętać o tym, że pranie dywanu znajdującego się w salonie warto robić co najmniej co pół roku – ze względu na jedzenie, które zazwyczaj spada ze stołu.

Beżowa Kanapa Beżowy dywan

Jaki jest najlepszy rodzaj dywanu?

Poniżej przedstawimy najpopularniejsze rodzaje dywanów sprzedawanych w Polsce:

Wełniane i bawełniane – są to dywany tworzone z naturalnych materiałów. Są miękkie oraz przyjemne w dotyku, ich cena jest stosunkowo wysoka, jednak są one bardzo trwałe. Prawidłowe pranie dywanu tego rodzaju sprawi, że będzie ona nam służyć przez długie lata.

Polipropylenowe i poliamidowe – dywany te wykonane są ze sztucznych tworzyw. Nie atakują ich mole, co jest ich dużym plusem. Łatwo się piorą oraz są odpornie na wycieranie.

Akrylowe – dywany o wysokim runie np. Dywan Shaggy. Swoim wyglądem przypominają dywany wełniane, są łatwe do czyszczenia. Ich minusem jest tracenie kolorów z biegiem czasu

Wybór dywanu nie musi być tak trudny. Należy jednak przemyśleć jego zakup, ponieważ dywan będzie służyć nam przed długie lata. Jest on ważnym elementem każdego pomieszczenia – można powiedzieć, że to wizytówka każdego pokoju.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wybór Dywanu,Dywany Wełniane i bawełniane,Dywany Polipropylenowe i poliamidowe,Dywany Akrylowe,Dywan Shaggy,Wybór Dywanu - Kolorystyka,Jaki Dywan Wybrać Do Naszego Domu,Jaki jest najlepszy rodzaj dywanu

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.