Czyszczenie Dywanów Gorzów – Domowe Sposoby Na Plamy

perfekt_dywan-pranie_dywanów_domowe-sposoby-na-plamy2

Czyszczenie Dywanu Gorzów jest dla wielu osób bardzo uciążliwe jeśli chodzi o plamy. W tym artykule przedstawimy parę domowych sposobów na poradzenie sobie z nimi w najprostszy z możliwych sposobów. Na początku parę złotych zasad. Plamy z dywanu usuwamy tak szybko jak jest to możliwe, nie zostawiamy ich z myślą – jutro się to posprząta. Zaschnięte plamy są jeszcze cięższe do usunięcia.
Plam nie wycieramy np. szczotką, używamy do tego papierowego ręcznika i delikatnie osuszamy plamę tak aby ręcznik wchłonął ciecz rozlaną na naszym dywanie, wiadomo nie wchłonie wszystkiego lecz część i wtedy plama będzie łatwiejsza do osuszenia.

Warto dbać o dywan, choć nie zawsze można go wyczyścić domowymi sposobami. Wtedy należy pomyśleć o specjalistycznej pomocy.
źródło: ask.com

Sposób na wyjątkowo trudne do usunięcia plamy.

Zdarza się tak, że plamy często wydają się nie możliwe do usunięcia i czyszczenie dywanów Gorzów wszelkimi sposobami nic nie daje. Do usunięcia najtrudniejszych plam polecamy użycie octu i krochmalu. Oba te składniki musimy mieszać dopóki nie otrzymamy konsystencji pasy. Następnym krokiem będzie jej nałożenie na wcześniej osuszoną plamę, pastę pozostawiamy na plamie na około 2 dni następnie zbieramy wszystko odkurzaczem. Plama powinna zniknąć.

Czyszczenie Dywanów Gorzów za pomocą sody.

Metodę tą wykorzystujemy najczęściej przy plamach od wina lub tłuszczu. Osuszoną wcześniej plamę posypujemy sodą i zostawiamy na około godzinę aby mogła wchłonąć zabrudzenia. Po godzinie używamy odkurzacza aby odessać cały brud. Jeśli to nie pomoże możemy powtórzyć operację. Jest to stara sprawdzona domowa metoda na usuwanie plam z dywanów lub kanap.

Usuwanie atramentu z dywanu

Czyszczenie dywanu. Do tego typu zabrudzenia używamy mąki i mleka. Wymienione składniki mieszamy w taki sposób aby otrzymać pastę. Następnie nakładamy ją na uporczywą plamę. Otrzymany roztwór powinien wchłonąć cały atrament po paru godzinach. Nam pozostaje tylko odkurzyć nasz dywan.

Czyszczenie dywanu

Jeśli przeszukałeś „całe Google” i nie znalazłeś sposobu na wyczyszczenie swojego dywanu to warto jest się udać do profesjonalnej firmy, która przeprowadzi pranie dywanu specjalistycznymi maszynami co może dać dużo lepszy efekt od czyszczenia domowymi sposobami.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.